poniedziałek, 27 marca 2017

Leśni Strażnicy

Lasy nazywane płucami Ziemi to niesamowite środowisko, w którym fauna i flora żyją we wzajemnych współzależnościach. Zachwycają i przerażają.
Nie bez powodu las przenoszony jest jako sceneria do tak licznych bajek i baśni. Kto nie zna Jasia i Małgosi, Śnieżki, Harrego Pottera, Hobbita, etc.
Z uwagi iż Paweł bierze udział w Wielkiej Lidze Czytelników, niedawno przypominaliśmy sobie lekturkę "Rogaś z Doliny Roztoki". tak niewielka książeczka, a tak wiele bezcennych informacji.
Muszę przyznać, że wiele razy spacerując po lesie, wpadam w fantazyjną atmosferę.
Na blogu Szuflada Gościnna Projektantka wybrała temat Leśna przygoda

Czy szukacie czasem, podczas leśnych spacerów, skrzatów czy elfów?
My tak :)
Spróbowałam zobrazować magiczne stworki i dołączyć do zabawy.
Moje Leśne Skrzaty przyjęły wygląd pełnionych funkcji-
"Żywioły, elementy, pierwiastki – redukcjonistyczna koncepcja filozoficzna, według której świat materialny (Wszechświat) składa się z kilku podstawowych elementów. Różne proporcje w jakich występują one w różnych obiektach i substancjach ma odpowiadać za złożoność świata materialnego, a sposoby, w jaki reagują one ze sobą, mają wyjaśniać przemiany w tym świecie. Teorie żywiołów były w wielu kulturach przednaukowym sposobem wyjaśniania rzeczywistości przyrodniczej. Europejskie pojęcie żywiołu (elementu, pierwiastka) powstało w starożytności i zostało przejęte przez średniowiecze. Głównym zagadnieniem pierwszych filozofów była podstawowa zasada (Arché) leżąca u podstaw całej rzeczywistości"Wiki
Przedstawiam moich Leśnych Strażników Żywiołów
Ziemiosławek, Ogniosławek, Wodosława i Wiatrosława
Trudy codziennej pracy rozweselają sobie wspólnym biesiadowaniemNajważniejsza jest współpraca :)

1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny :)
mazurowska.alicja@gmail.com